„CIE LT Forge“ Marijampolėje atidarė antrą velenų gamybos liniją, į kurią investavo 10 mln. eurų

 

„CIE LT Forge“ Marijampolėje atidarė antrą velenų gamybos liniją, į kurią investavo 10 mln. eurų

 

„CIE LT Forge“ Marijampolėje atidarė antrą velenų gamybos liniją, į kurią bendrovė investavo 10 mln. eurų. Nauja linija leis tris kartus padidinti gamybos pajėgumus. Įmonės teigimu, prie 60 darbo vietų į miestą atvedusio projekto įgyvendinimo stipriai prisidėjo VšĮ „Investuok Lietuvoje“ bei Marijampolės savivaldybės administracija.

„Po ilgų ir įnirtingų derybų, trukusių daugiau nei vienerius metus, jau esame užsitikrinę visus mums reikiamus kontraktus su „AUDI“, „Renault“ ir „Volkswagen“ gamyklomis esančiomis Vengrijoje, Lenkijoje ir Rumunijoje“, – džiaugiasi „CIE LT Forge“ generalinis direktorius Darius Masionis.

Dvejus metus trukęs linijos paleidimo projektas sukūrė virš 60 darbo vietų. Įmonė įdarbino specialistus, turinčius gamybos operatoriaus, technologo, įrangos surinkėjo, elektriko-automatiko bei kokybės inžinieriaus kvalifikaciją. Daugiau nei pusė šių darbuotojų įmonės „CIE LT Forge“ iniciatyva buvo išsiųsti į Ispaniją mokymams ir net penktadalis įgijo aukštos kvalifikacijos automobilių inžinerijos laipsnius.

„CIE Automotive“ buvo viena pirmųjų užsienio kapitalo bendrovių, patikėjusių Lietuvos perspektyvomis automobilių komponentų gamybos industrijoje, todėl jos tolesnė plėtra itin svarbi. Ji parodo, kad nepaisant industrijos milžinų atėjimo, Lietuvoje yra pakankamai galimybių tolesniam sektoriaus augimui,“ – tiki ūkio ministras Virginijus Sinkevičius.

Antroji velenų gamybos linija pasižymi automatizuotu valdymu, našesniais gamybos rezultatais bei kokybiškesniu apdirbimo procesu.

Su naujos linijos atidarymu gamybos pajėgumai padidėjo net tris kartus – iki 1,5 mln. vienetų per metus. Naujoje linijoje pagaminti alkūniniai velenai bus montuojami į „Audi“, „Renault“ ir „Volkswagen“ variklius.

Marijampolės savivaldybė merė Irena Lunskienė irgi yra patenkinta pasiektais rezultatais.

„Džiaugiuosi, kad Marijampolės savivaldybės tarybos sprendimas suteikti nemažą nekilnojamojo turto mokesčio lengvatą pasiteisino ir šiandien galime pasidžiaugti nauja įmonės gamybine linija bei padidėjusiu darbuotojų skaičiumi. Linkiu, kad tai būtų ne paskutinis įmonės plėtros etapas, o mes savo ruožtu ir toliau pagal galimybes padėsime verslui pritraukti investicijas į Marijampolę“, – teigia Marijampolės savivaldybės merė Irena Lunksnienė.

„CIE LT Forge“ yra moderni metalo apdirbimo įmonė, kuri specializuojasi automobilių komponentų, reikalaujančių specialaus gamybos proceso ir aukštos kokybės apdirbimo, gamyboje. „CIE LT Forge“ yra pavyzdinis partneris, kuris patenkina savo klientų poreikius visapusiškais, inovatyviais ir konkurencingais sprendimais, turinčiais didelę pridėtinę vertę. 2017 metais „CIE LT Forge“ apyvarta buvo 19,5 mln. Eur (2016 m.–14,3 mln.Eur). Darbuotojų skaičius per metus išaugo nuo 156 iki 223 darbuotojų.